Okolí

Chcete vyrazit za krásami českých lesů a zjistit proč skalní města přitahují tolik návštěvníků?

Stačí jen vyjít před naši farmu a vydat se rovnou za nosem a ať už zvolíte jakoukoliv stranu, každé místo má něco do sebe. Uvidíte, že pár dnů vám nakonec bude málo. Chráněná krajiná oblast Broumovsko je navíc plná turistických cest, od těch méně náročných pro rodinu s malými dětmi až po ty, které by mohly lehce připomínat i opravdové průzkumné výpravy.

Okolní lesy jsou plné borůvčí a malin, v létě jsou navíc ideálním místem pro stinné procházky a únik před velkými vedry. Na podzim udělají lesy CHKO Broumovsko radost všem vášnivým houbařům, ale z vlastní zkušenosti můžeme říci, že konečně mají šanci zahoubařit si i ti, před kterými dříve houby snad zázrakem mizely. Ne nadarmo je zdejší okolí přezdívané jako houbařský ráj. A lyžaři si v zimě taky přijdou na své, stačí jen aby přišla ta krásná zasněžená, lyžařské tratě Kladského pomezí jsou opravdu bohaté.

Kam byste měli vyrazit, protože nám se tam moc líbilo:

  • Broumovské stěny / Teplické stěny – stačí se rozhlédnout a ujít pár kroků, jsou opravdu coby kamenem dohodil a ten klid a pohoda stojí za to
  • Pstroužná (PL) – skanzen na horském svahu, s typickou architekturou starých Sudet, navíc si zde můžete sami chytit pstruha a nechat si ho připravit. Je opravdu výborný, nechte si chutnat!
Broumovsko a jeho blízké okolí má po celý rok co nabídnout, vydejte se po jeho pokladech.

(rozklikněte si obrázek pro další informace)

klaster-broumovadrspach-teplicebabiccino-udolizoo-dvur-kralove

DALŠÍ TIPY NA VÝLETY:
PODÍVEJTE SE NA MINIPOŘAD BROUMOVSKO

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=KXlWsuNQ16w]

CO BY VÁS MOHLO DÁL ZAJÍMAT:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *